#ZOSTAŃ W DOMU! - KSIĄŻKA PRZYJDZIE DO CIEBIE!
Na czas zamknięcia szkół w związku z pandemią jednym z zadań biblioteki szkolnej jest wskazanie uczniom zastępstwa, gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych e-booków.
Zapraszamy do odwiedzenia zaproponowanych stron:
WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów,wtym wiele lektur szkolnych. Ebooki dostępne są w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystkio dostępne jest za pomocą wygodnej i darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone)
Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem i opisami. Książki są dostępne on-line oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.
Polona.pl
Największa w polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej,więc są darmowe.
Publio
To inernetowa księgarnia. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury nalężcej do domeny publicznej i poradniki.
Masz tę moc!
To darmowy ebook o koronawirusie, przeznaczony dla dzieci, w którym odbiorca w przystępny sposób dowie się czym jest wirus, dlaczego nasze życie zmieniło się w warunkach epidemii oraz jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu.
KĄCIK RECENZJI:
Wśród licznych powieści i opowiadań dla młodzieży na uwagę zasługuje twórczość Ewy Nowak. W swych utworach autorka zwraca uwagę na problemy dojrzewania młodzieży, ich trudności w odnajdywaniu zrozumienia wśród dorosłych, potrzeby akceptacji rówieśników. To tylko niektóre aspekty w twórczości pisarki poruszające problemy współczesnych nastolatków.
Wątki powieści Ewy Nowak to aktualne problemy, rozterki, radości tu i teraz!
Warto przeczytać:
„DWIE MARYSIE”
Pierwszoplanową bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Marysia Gwidosz. Bohaterkę zaczyna
denerwować jej dotychczasowa rodzina, a także najlepsza przyjaciółka Natalia. Tematem przewodnim –
dwoistość zachowań nastolatki. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy Marysia zareaguje wściekłością,
a kiedy uwagę dorosłych obróci w żart. W jednym ciele mieszkają jakby dwie osoby. Celinka mówi siostrze,
że woli tę drugą Marysię, mając na myśli miłą, mądrą, życzliwą dziewczynę, którą Marysia Gwidosz bywa
tak samo często jak osobą złośliwą,drażliwą, obrażoną na życie i nieracjonalną.
Kolejną książką autorstwa Ewy Nowak wartą polecenia jest:
„NIEWZRUSZENIE”
Co w niej odnajdziemy?
….Podobno nie ma przeciętnych rodzin. Wszystkie są w jakiś sposób dziwne, a do tych zdecydowanie najdziwniejszych należy rodzina Henselów.
Lew Hensel obsesyjnie poszukuje rudego kota. W czasie poszukiwań spotyka Gabi. Nie dość, że to koleżanka z klasy jego starszej siostry, to na dodatek nie ma dla niego mniej odpowiedniej dziewczyny.
Gabi to beztroska, niczym nieprzejmująca się trzpiotka, notorycznie zajęta. Między kolejnymi chłopakami nie robi nawet dwudziestoczterogodzinnych przerw. Na tle rozsądnego Lwa wypada bardzo mizernie; nie wzbudza naszych przesadnych sympatii, a jednak to dla niej ten wspaniały chłopak traci głowę. Walczy o nią dosłownie jak lew i… właśnie! Wygrywa czy przegrywa? Determinacja Lwa, walka o wciąż zajętą dziewczynę i ich wzajemne relacje to najmniej jednoznaczny wątek powieści.
Marianna Hensel wróciła poznała syna swojej wychowawczyni z wakacyjnego obozu. Tomek zakochuje się niej od pierwszego wejrzenia; niestety, bez wzajemności. Na wszelkie możliwe sposoby usiłuje zdobyć zainteresowanie Marianny. W jej oczach to pozbawiony empatii, mało bystry chłopak, w którym, mimo wielkiego apetytu, żeby już wreszcie przeżyć miłość, Marianna nie potrafi się zakochać.
Marianna i Lew bardzo się lubią i wspierają. ….Dalsze losy bohaterów NIEWZRUSZENIA poznacie w książce.
POLECAMY!
NIEBIESKIE MIGDAŁY
Hania, Laura, Olga, Karolina to współczesne nastolatki z różnych stron Polski, ale z bardzo podobnymi problemami. Ich doświadczenia pokazują choćby, jak ważna w dzisiejszym świecie jest akceptacja rówieśników oraz jaki wpływ na życie młodych ludzi mają relacje z rodzicami.